Cena elektřiny bude v budoucnu kolísat

Fotovoltaika je vhodná obrana

Přestože bude nově cena elektřiny v České republice zastropována, ono zastropování je nastaveno velmi vysoko. Elektřina tak bude s vysokou pravděpodobností mnohem dražší, než kdykoliv v minulosti byla. Navíc se v nejisté ekonomické a bezpečnostní situaci očekává kolísání ceny i o desítky procent (do budoucna se může strop zvyšovat). S vlastní fotovoltaikou na střeše domu můžete být o poznání klidnější. Velkou část elektřiny pro svou spotřebu si vyrobíte sami a účty za elektřinu vás nepoloží.

Cena silové elektřiny bude maximálně 6 korun za kWh. Je to sice krok, který cenu v roce 2023 pravděpodobně sníží oproti nepříznivým prognózám analytiků, nicméně je to dost vysoká částka a rodinný rozpočet může zatížit na maximum. Nadále tak platí, že pořízení vlastní fotovoltaiky na střechu domu je momentálně nejvýhodnější v historii a dovolí vám čelit neutěšenému růstu cen všeho kolem nás.

Je nutné počítat s delší dodací dobou, protože kombinace výrobních komplikací, dopravních, covidových, bezpečnostních, a dokonce i administrativních (úřady nestíhají vyřídit dotace na fotovoltaiku pro enormní zájem) hraje proti rychlosti dodávky a realizace. Na fotovoltaiku se však vyplatí počkat. S ohledem na zastropování ceny elektřiny si můžete snadno vypočítat, jak výhodná pro vás fotovoltaika bude – klidně se s kalkulací co nejdříve obraťte na nás. S nějakým zásadním zlevněním cen elektřiny nelze počítat, takže vlastní solární elektřina bude krok správným směrem.

Neváhejte nás kontaktovat a poptat fotovoltaiku. Buďte připraveni na solární sezónu 2023, od dubna bude mít slunce sílu a vy budete mít na střeše novou fotovoltaickou elektrárnu, na kterou můžete získat dotaci až 205 000 korun. Dotaci pro vás vyřídíme. Dotační program Nová zelená úsporám nadále pokračuje.

Trh je nyní přesycený novými firmami, které se snaží vydělat na boomu fotovoltaiky. Pozor na takové firmy, svěřte se radši nám, osvědčené společnosti, která stála už u zrodu plošné instalace FVE na rodinné domy. Působíme na trhu už od roku 2005 a máme za sebou tisíce realizací. Budeme se vám věnovat a realizaci připravíme na míru.


Instalujeme po celé
České republice


Instalujeme FVE po celé České republice


Nezávazná poptávka fotovoltaiky

Chcete realizovat fotovoltaickou elektrárnu pro váš rodinný dům? Nabízíme nezávaznou konzultaci zdarma. Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.