Fotovoltaika s programem NZÚ Light


Nové podmínky NZÚ Light platné od 17. 1. 2024Od 17. ledna 2024 můžeme pro vás fotovoltaickou elektrárnu pro ohřev vody získat od 1 Kč, a to díky dotaci Nová zelená úsporám Light. Poptejte u nás ještě dnes a dál už se nemusíte o nic starat.Co je fotovoltaika pro ohřev vody

Základem našich fotovoltaických elektráren jsou minimálně 4 kusy vysoce účinných monokrystalických panelů MÜNCHEN SOLAR 500 W s celkovým výkonem od 2 kWp. Na rozdíl od klasické FVE není energie akumulovaná do baterií, ale hromadí se do bojleru, který ji využije ke zmíněnému ohřevu vody, a to pomocí solárního regulátoru. 


Solární regulátor A-Z Water Inverter

Vedle fotovoltaických panelů MÜNCHEN a bojleru Mora Standard u nás soustava pro NZÚ Light obsahuje také solární regulátor A-Z Water Inverter české výroby. Ten představuje optimální ekonomické a technické řešení pro napájení bojleru přímo z fotovoltaiky, a to bez zbytečných ztrát. Díky tomu, že bojler jako takový představuje ohmickou zátěž, je výkon zpracováván prakticky od prvního vyrobeného wattu z panelů přímo do teplé vody. 
Jaké jsou její výhody 

Výhodou fotovoltaické elektrárny pro ohřev vody je především značné snížení nákladů na provoz domácnosti a poplatků za elektřinu. Monokrystalické panely se pyšní nižším teplotním koeficientem – vyrobí tedy více elektřiny než panely polykrystalické. Oproti jiným systémům (například solárně termickým) se fotovoltaika vyznačuje také nižšími provozními náklady, minimální údržbou a v neposlední řadě i delší životností. Fotovoltaické panely mohou bez problémů poskytovat energii i po desítky let. Jejich výroba navíc vyžaduje méně materiálu, a tím pádem mohou být i šetrnější k životnímu prostředí. 

  nezávazná kalkulace


Podmínky pro získání dotace

 • Mít nemovitost ve (spolu)vlastnictví a trvalý pobyt v něm před 12. 9. 2022
 • Všichni členové domácnosti pobírají starobní důchod ke dni podání žádosti o dotaci
 • Všichni členové domácnosti pobírají invalidní důchod 3. stupně ke dni podání žádosti o dotaci
 • Žadatel pobíral v období 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti příspěvek na bydlení
 • Rodina, v níž jeden z členů pobíral přídavky na děti 

FVE pro ohřev vody - více informacíDotaci obdržíte předem

Nespornou výsadou NZÚ Light oproti jiným dotačním programům je možnost vyplacení finanční podpory předem, a to formou zálohy. V případě fotovoltaického ohřevu vody se v kombinaci s instalací nového bojleru jedná o dotaci ve výši 90 000 Kč, kterou je samozřejmě možné doplnit dalšími typy dotačních projektů z programu Nová zelená úsporám Light. 


Vyřízení žádosti nechte na nás

Proces vyřízení dotační žádosti je v tomto případě mimořádně snadný a přímočarý. Žadateli stačí oslovit kvalifikovaného dodavatele, který se fotovoltaikou přímo zabývá a pomůže mu rovněž s vyřízením žádosti.

 Nezávazně poptejte Tým našich specialistů zajistí veškeré úkony spojené s administrativou i finální realizací. Vyřídíme za vás dotaci, vytvoříme projekt s rozplánováním fotovoltaické elektrárny a poté vám ji domů přijede nainstalovat tým zkušených montérů a elektrikářů, kteří se v tomto oboru pohybují již řadu let. Vše s vámi budeme v průběhu práce konzultovat a uděláme maximum pro vaši spokojenost.

Tuto nabídku lze kombinovat také s naším věrnostním programem, kdy za doporučení nového klienta můžete získat až 5000 Kč.

V případě zájmu nebo jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat a naši proškolení specialisté vám rádi poradí.


Zajistíme pro Vás maximum

 • NAŠE ZKUŠENOSTI A HISTORIE
  NAŠE ZKUŠENOSTI A HISTORIE
  Návrhy a realizacemi domácích solárních elektráren se zabýváme už od roku 2005. A rozhodně nekončíme.
 • ZAJISTÍME CELÝ PROCES NA KLÍČ
  ZAJISTÍME CELÝ PROCES NA KLÍČ
  Nemusíte se o nic starat. Komunikaci s úřady, vyřízení dotace, povolení, projekt a kompletní instalaci zajistíme my.
 • ZÍSKÁNÍ DOTACE BEZ RIZIKA
  ZÍSKÁNÍ DOTACE BEZ RIZIKA
  Pokud by na zpracovaný projekt elektrárny nebyla úřadem uznána dotace, zpracování projektu u nás neplatíte.
 • PŮSOBÍME PO CELÉ ČESKÉ REPUBLICE
  PŮSOBÍME PO CELÉ ČESKÉ REPUBLICE
  Jsme jedna z firem s nejdelší historií realizací fotovoltaických elektráren v naší zemi. Montáž a instalace provádíme po celé ČR.

Nezávazná poptávka fotovoltaiky

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.