Dotace na fotovoltaiku

Získáme pro vás plnou dotační podporu na novou fotovoltaiku. Máme 100% úspěšnost ve vyřizování dotací. Podporu z programu Nová zelená úsporám dostanete v plné výši. 

Kromě toho jsme připravili kompletní informační servis, jak dotační podpora fotovoltaiky funguje. Provedeme vás procesem, vyřídíme kompletní dokumentaci.

Dotační program Nová zelená úsporám

dotace nová zelená úsporámNová zelená úsporám (NZÚ) je nejdéle trvající dotační program určený na energetické úspory rodinných a bytových domů. V roce 2021 přešel program do další etapy a své zaměření rozšiřuje o další oblasti. Dotační podpora se stala ještě dostupnější a velkorysejší. Programové období bude až do roku 2030. 

Finanční podporu můžete využít na domácí fotovoltaickou elektrárnu propojenou s distribuční soustavou. Dotace se vztahuje na všechny fotovoltaické elektrárny sloužící pro osobní užití a maximální výše podpory je nyní 220 000 korun.

Získání dotace je poměrně náročný administrativní proces, ve kterém je nutno počítat s tím, že u této dotace bude potřeba i vlastní finanční vklad - dotace pokryje pouze až 50% ceny za celý fotovoltaický systém. Nejvyšší možná dotace je 220 000 korun.

Získání dotace:

  • veškerou administrativu zařídíme za Vás
  • máme 100% úspěšnost získání dotace na fotovoltaickou elektrárnu
  • pokryje až 50% nákladu - odvíjí se od ceny systému
  • Výše dotace dosahuje až 220 000 Kč - běžná výše dotace je 200 000 Kč
  • 220 000 Kč se týká znevýhodněných lokalit v ČR


Jediné, co musíte pro získání dotace splnit Vy, je vlastnit nemovitost, na kterou plánujete fotovoltaickou elektrárnu.
Dotační program Nová zelená úsporám Light

dotace nová zelená úsporám light
V září 2023 se spustil také program Nová Zelená Úsporám Light, který nově nabízí ekonomicky ohroženým domácnostem dotaci 90 000 Kč na solární/fotovoltaický ohřev vody. Ten funguje na principu běžných fotovoltaických panelů, ale na rozdíl od klasické FVE není energie akumulovaná do baterií, ale hromadí se do bojleru, který ji využije ke zmíněnému ohřevu vody.

Podmínky pro získání dotace

  • Mít nemovitost ve vlastnictví
  • Pobírat starobní důchod
  • Pobírat invalidní důchod 3. stupně
  • Žít v domácnosti, kde všichni členové pobírají příspěvek na bydlení


Pro více informací se na nás neváhejte obrátit - rádi Vám poradíme a připravíme řešení na míru včetně zajištění dotace z programu NZÚ.


 Kontaktujte nás