Blíží se další skok nahoru v cenách energií. Doba návratnosti fotovoltaiky se rychle zkracuje

Cena elektřiny a plynu dál prudce stoupá. Společnost Centropol vydala odhad, podle kterého domácnosti a firmy zaplatí za elektřinu v příštím roce o 300 miliard korun více než loni. V případě plynu má jít o nárůst 173 miliard korun. Největší tuzemský dodavatel energií, společnost ČEZ, vydal nový ceník služeb platný od 1. 7. 2022. Ceny vyletí nahoru už potřetí za posledních 6 měsíců. Půjde o nové ceny služeb pro některé stálé zákazníky.

Podle odhadů společnosti Centropol vyletí ceny energií v roce 2023 oproti roku 2021 o 90 až 145 % a to jsou jen modelové případy. Celkově tak zdražení energií zřejmě připraví spotřebitele o 473 miliard korun oproti roku 2021, tedy téměř půl bilionu korun.


FVE s akumulací do baterií

Rozumná volba:

  1. nezávazná kalkulace
  2. kompletní projekt a zajištění povolení
  3. vyřízení státní dotace
  4. montáž a zapojení bez starostí

 Naše nabídka 

Konkrétní případy zdražení

Byt se spotřebou 2,5 MWh ročně zaplatí podle odhadů Centropolu v příštím roce za elektřinu o 15 až 20 tisíc víc než loni. V domku, kde se elektřinou také ohřívá voda, bude nárůst roční platby skoro 30 tisíc. A v domě s elektrickým topením se už příplatek bude oproti roku 2021 pohybovat mezi 60 až 74 tisíci korun.


Fotovoltaika – cesta ven ze spirály

Čísla jsou to šílená. Zdražování nejenom že nepolevuje, ale naopak rychle nabírá na intenzitě. Fotovoltaika pro vás rodinný dům nebo jinou střechu tak dává stále větší a ekonomicky zajímavější smysl.

Ještě v nedávné době byla její finanční návratnost kolem 8 až 10 let. Propočítali jsme, že při tomto růstu cen za energie její návratnost výhledově klesne i o polovinu, může jít i o dobu 4 až 5 let. To je neuvěřitelně nízké číslo. Investice do této technologie je tak vyloženě vhodná. Přibližně polovinu ceny realizace navíc pokryje dotace z programu Nová zelená úsporám.Neváhejte se obrátit na společnost BCE a postavte se zdražování energií, protože to se zjevně vymklo kontrole. Vyrábějte vlastní elektřinu na střeše domu, přidejte se k výrobě energie z obnovitelného zdroje a hlavně ušetřete na zálohách energií.

Zapojte se i vy do fotovoltaické budoucnosti a ušetříte. Nabízíme zpracování analýzy spotřeby energií

zcela NEZÁVAZNĚ a ZDARMA

V čem to spočívá:

  • Po předchozí domluvě se přijedeme podívat na technické vlastnosti vaší nemovitosti ovlivňující spotřebu energií.
  • Prověříme spolu s vámi spotřebu elektřiny.
  • Upřesníme si, co tvoří doplňkovou spotřebu energie (např. sezónní elektrické spotřebiče, jako jsou klimatizace, čerpadla u bazénů apod.)
  • Během schůzky vám také rádi odpovíme na vše, co by vás ohledně fotovoltaické elektrárny zajímalo

Výsledkem analýzy je technický a ekonomický návrh fotovoltaického systému navrženého přímo k vaší spotřebě elektrické energie.

 chci zpracovat nezávaznou analýzu