Fotovoltaika | Produkt

Devatero, proč si v roce 2023 pořídit fotovoltaiku na rodinný dům

14. června 2023

Uvažujete o nové fotovoltaice? Skvělá volba. Letos se totiž sešlo několik příznivých okolností ze strany státu, výrobců i dodavatelů, díky kterým bude vlastní elektřina dostupnější, levnější a z pozice investice lákavější. V BCE se nezalekneme všetečných otázek, dotací ani atypické střechy. Jsme v tom spolu!

1) Snížení nákladů na energie a finanční úspory

Fotovoltaické panely na vašem domě vyrobí elektrickou energii ze slunečního záření, což snižuje závislost na energii z elektrické sítě. Výrazně se tak zmenšují měsíční účty za elektřinu. Úsporný dům může s podporou fotovoltaiky srazit náklady na energie až o 70 %.
Přesnou částku – a tím myslíme cenu fotovoltaiky i úsporu – společně probereme.

 

2) Zvýšení hodnoty nemovitosti

Dům s instalovanou fotovoltaickou elektrárnou má větší hodnotu na trhu s nemovitostmi. Cena domu rázem stoupne o několik stovek tisíc korun. To oceníte především při prodeji. Takové nabídky jsou vyhledávanější a prodej rychlejší.

 

3) Fotovoltaika s výkonem 50 kilowatt bez úředníků

Energetický regulační úřad i trable se stavebním povolením pusťte z hlavy. Díky novele vyhlášky č. 408/2015 Sb. o Pravidlech trhu s elektřinou si můžete pořídit střešní fotovoltaickou elektrárnu a přebytky v rámci komunitní energetiky přeprodávat za výhodných podmínek a sdílet s dalšími lidmi nebo institucemi. Více o prodeji přebytků jsme pro vás napsali v tomto článku.

 

4) Stoprocentní úspěšnost dosažení na dotaci

Takovými čísly se pochopitelně nemohou pochlubit všichni dodavatelé, ale my se díky bohatým zkušenostem s dotačními programy můžeme do realizace fotovoltaiky pustit ještě před jejím schválením. Nová zelená úsporám totiž pokrývá až 50 % ceny realizace a mnohdy dosáhne na závratných 205 tisíc korun.

 

5) Čistá energie pro naši budoucnost

Výroba elektrické energie díky fotovoltaické elektrárně je čistá a ekologická. I tak bují pochyby nad osudem vysloužilé fotovoltaiky. Aktuálně recyklovatelnost dosahuje neuvěřitelných 95 % a čísla se zřejmě s tím, jak postupuje vývoj technologií, budou zvyšovat.

Fotovoltaické panely | BCE.cz

6) Nižší doba návratnosti investice do fotovoltaiky

Na fotovoltaiku nabízíme nadstandardní záruku v délce 25 let. Na plnou návratnost vstupních nákladů, které jsou sice vysoké, ale dají se díky dotaci výrazně snížit, vám stačí zhruba pětinový čas – 5 až 6 let. Směle se tak vyrovná finanční zátěži při leasingu na auto nebo rekonstrukci bytu.

 

7) Dům jako nabíjecí stanice pro auto

Elektromobily se objevují čím dál častěji. Pokud se řadíte k majitelům aut budoucnosti nebo o koupi přemýšlíte, můžete fotovoltaickou elektrárnu využít k nabití svého elektroauta a značně snížit náklady. Dostanete se pod jednu korunu za kilometr jízdy, což je pouhých 30 % částky, kterou musí zaplatit řidiči vozů se spalovacími motory.

 

8) Stále na příjmu při výpadku

S výpadky proudu se lidé potýkají několikrát do roka. V drtivé většině případů za ně může počasí. Díky fotovoltaice s bateriovým úložištěm a správně nastavenému systému lze vybrané spotřebiče a připojení, jako je lednička, osvětlení nebo internet, zálohovat a zajistit si energii během blackoutu.

 

9) V BCE je zákazník na prvním místě

V BCE zajistíme vše potřebné. Stačí vyplnit poptávku a my vám zodpovíme všechny otázky, ukážeme dostupné varianty a navrhneme řešení na míru. Pokud kývnete na spolupráci, postaráme se o veškerou dokumentaci, žádosti i potvrzení. Souběžně s tím se pustíme do realizace projektu a popoženeme vyřízení dotace. Záruka je samozřejmost, pravidelný servis třešinka na dortu.

 

Nezávazná poptávka fotovoltaiky

Chcete realizovat fotovoltaickou elektrárnu pro váš rodinný dům? Nabízíme nezávaznou konzultaci zdarma. Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

    Instalujeme po celé ČR!

    Mapa realizací fotovoltaických elektráren BCE