Telefon: +420 774 877 469 bce@bce.cz
Fotovoltaika | Produkt

Fotovoltaika zažije po roce 2020 boom. Známe důvody

17. září 2020

Rozvoj fotovoltaických elektráren (FVE) zažíval v minulých letech útlum. Přichází ale změna a bude to pořádná změna. Podívejte se s námi na všechny důvody, proč začít uvažovat o instalaci jakékoliv solární elektrárny na jinak nevyužitých plochách. Fotovoltaika zaznamená rozvoj na střechách, vodní hladině i zemi samotné.

Rozumná volba – FVE s akumulací do baterií

  1. Nezávazná kalkulace
  2. Kompletní projekt a zajištění povolení
  3. Vyřízení státní dotace
  4. Montáž a zapojení bez starostí

Solární energie se probouzí

Od roku 2019 dynamicky přibývá nových fotovoltaických elektráren. Další skokový nárůst přijde mezi roky 2021 až 2023. Do roku 2030 se očekává instalace elektráren o výkonu 3 až 5 tisíc MW. Co umožní tak velký rozvoj solární energetiky?

Potovoltaické panely na střeše domu

1. Legislativa přitvrdila s ekologií

Od letošního roku musí být všechny nově stavěné či rekonstruované budovy v nízkoenergetickém režimu. Fotovoltaika se tak stává nezbytnou součástí všech nových či rekonstruovaných budov. S dotacemi a pomyšlením na životní prostředí to dává smysl.

2. Kdo se má dívat na neustálé zdražování elektřiny

Cena elektřiny roste a stejná je i prognóza. Nárůst cen umocní rozvoj elektromobility, zavedení uhlíkové daně a ukončení provozu jaderných elektráren v Německu v roce 2022. Pokud zainvestujete do instalace FVE, pojistíte se proti zdražování elektřiny a začnete si ji vyrábět sami.

3. Nové technologie jsou motor

Díky vývoji vzniká energetická novinka, která má potenciál jako hrom. Fotovoltaické elektrárny na vodní hladině. Elektrárna využívá lepší chlazení, vyrábí až o 14 % více energie, zlepšuje dokonce kvalitu vody (zabraňuje tvorbě řas). Rekultivace bývalých hnědouhelných dolů v Česku počítá s instalací FVE technologie na vodních plochách.

4. Raketový růst akumulace energie

Nové bateriové energetické systémy se mění z budoucnosti na současnost. Označují se zkratkou BESS. Lídrem skladování se u nás stane Škoda Auto, která vybaví své autosalony právě technologií BESS. Bateriové virtuální elektrárny se postupně probojují do střední Evropy. Buďte u toho.

5. Energeticky soběstačné budovy jako výzva

Ceny solárních panelů v poslední době klesají. Plošný rozvoj fotovoltaických elektráren nejen na střechách domů je tak na spadnutí. Solární elektrárny jsou možností číslo jedna, jak zásobovat dům elektrickou energií. Nové technologie umožňují stále lépe uložit přebytek letní energie z fotovoltaiky na období s horším počasím.

6. Carporty porostou jako houby po dešti

Carporty jsou přístřešky pro elektromobily, které budou stále častěji vybaveny fotovoltaickými panely, bateriemi a nabíječkami elektromobilů. Rozvoj carportů umožní i vládní dotace. Slunce vám už auto u domu nerozpálí, rozpálí ale výrobu energie nad ním.

7. Smart money vědí, kudy cesta povede

Profesionální investoři, kteří mají přehled o kapitálovém trhu, znají trendy a odhady nejlepších investic, mají o fotovoltaice jasno. Někdy se jim říká Smart money a jejich oči se upírají k solárním panelům. Největší čeští hráči už investují do FVE i bez dotací. Mají totiž zpracované analýzy, které jim slibují velké zisky.

Zapojte se i vy do fotovoltaické budoucnosti a ušetříte. 

Fotovoltaické panely na střeše rodinného domu

Nabízíme zpracování Analýzy spotřeby energií

zcela NEZÁVAZNĚ a ZDARMA

V čem to spočívá:
  • Po předchozí domluvě se přijedeme podívat na technické vlastnosti vaší nemovitosti ovlivňující spotřebu energií
  • Prověříme spolu s vámi spotřebu elektřiny
  • Upřesníme si, co tvoří doplňkovou spotřebu energie (např. sezónní elektrické spotřebiče jako jsou klimatizace, čerpadla u bazénů apod.)
  • Během schůzky vám také rádi odpovíme na vše, co by vás ohledně fotovoltaické elektrárny zajímalo
Výsledkem analýzy je technický a ekonomický návrh fotovoltaického systému navrženého přímo k vaší spotřebě elektrické energie.