Fotovoltaika | Produkt

Fotovoltaika v roce 2022. Zlomový rok a příležitost

13. ledna 2022

Energetická krize z druhé poloviny roku 2021 vyslala do společnosti jasný signál. Soběstačnost dává smysl. Rok 2022 je přelomový. Ceny energií ještě stoupnou a vzroste význam vyrábět si elektřinu doma sám. Interval návratnosti investice do vlastní fotovoltaické elektrárny se zkrátí. Kdo má vlastní fotovoltaickou elektrárnu na střeše, nemusí ho zdražování elektřiny trápit. S investicí navíc pomůže dotace z programu Nová zelená úsporám, která může dosáhnout až 205 tisíc korun.

Rozumná volba – FVE s akumulací do baterií

  1. Nezávazná kalkulace
  2. Kompletní projekt a zajištění povolení
  3. Vyřízení státní dotace
  4. Montáž a zapojení bez starostí

Ceny elektřiny neutěšeně rostou

Ceny elektřiny jsou momentálně až třínásobné oproti roku 2020. Ojediněle i čtyřnásobné. Drahá elektřina bude v dalších letech nový standard, na který si budeme zvykat. Zdražování je obecný zásadní problém, elektřina v tom všem navyšování však letí nahoru nejrychleji. Z tohoto pohledu se jeví pořízení vlastní fotovoltaiky na střechu domu jako promyšlené řešení.

A v tom bude rok 2022 přelomový. Pokud nezaváháte a pořídíte si vlastní fotovoltaiku, poměr cena-výkon by měl být nejpříznivější. Roste sice cena materiálů a celkově produktů, není to ale tak „šílené“ jako u elektřiny samotné. Navíc technologie jsou stále lepší a moderní solární panely nabízí špičkový výkon. V roce 2022 se prostě bude lámat chleba. Buďto se postavíte zdražování elektřiny vhodným řešením, nebo vás zálohy na elektřinu ze sítě nemile překvapí.

Lidé už vědí, že fotovoltaika pomůže

Spousta lidí už pochopila, že takhle to s cenami elektřiny dál nejde a do vlastní fotovoltaiky investovala. Přibývají malé instalace na střechách rodinných i bytových domů jako houby po dešti. Podle statistik Solární asociace za prvních šest měsíců roku 2021 vzniklo 3 859 nových projektů s kombinovaným výkonem 25,2 MW, naprostá většina na střechách rodinných domů. Je to skoro stejně jako za celý rok 2020.

Trendem je i nadále využití domácí baterie. Podíl domácích fotovoltaik s akumulací do baterií činil v roce 2021 70 % oproti 55 % v roce předchozím.

Jsme tu pro vás kdykoliv

V BCE vnímáme zdražování elektřiny jako velký problém. Nabízíme vám alternativu v podobě vlastní fotovoltaické elektrárny. Získáte moderní technickou záležitost, budete více soběstační a ceny elektřiny vám nebudou nahánět hrůzu. Vyhnete se i blackoutům. Vaši fotovoltaickou elektrárnu navíc umíme doplnit i vhodným tepelným čerpadlem. Ozvěte se nám a vymyslíme pro vás řešení na míru.

Zapojte se i vy do fotovoltaické budoucnosti a ušetříte. 
Fotovoltaická elektrárna pro rodinné domy - BCE

Nabízíme zpracování analýzy spotřeby energií

zcela NEZÁVAZNĚ a ZDARMA

V čem to spočívá:
  • Po předchozí domluvě se přijedeme podívat na technické vlastnosti vaší nemovitosti ovlivňující spotřebu energií.
  • Prověříme spolu s vámi spotřebu elektřiny.
  • Upřesníme si, co tvoří doplňkovou spotřebu energie (např. sezónní elektrické spotřebiče, jako jsou klimatizace, čerpadla u bazénů apod.)
  • Během schůzky vám také rádi odpovíme na vše, co by vás ohledně fotovoltaické elektrárny zajímalo
Výsledkem analýzy je technický a ekonomický návrh fotovoltaického systému navrženého přímo k vaší spotřebě elektrické energie.

ODESLAT NEZÁVAZNOU POPTÁVKU

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.