Fotovoltaika | Produkt

Fotovoltaika bude na nových domech od roku 2029 povinná

20. května 2022

Evropská komise navrhla přelomovou povinnost instalovat na všech nově stavěných domech fotovoltaiku, a to od roku 2029. Na veřejných a komerčních budovách to tak bude dokonce od roku 2025. S návrhem ještě musí souhlasit členské státy EU a Evropský parlament. Návrh úzce souvisí se snahou ukončit závislost Unie na dovozech plynu a ropy z Ruska.

Cílem balíčku opatření pod názvem REPower EU je dosáhnout nezávislosti na ruských fosilních palivech v dostatečném předstihu před rokem 2030, nejdříve se problematika týká zemního plynu. Balíček bude prosazovat trojici pilířů strategie: fotovoltaiku, zrychlení procesu povolování a zelený vodík.

Rozumná volba – FVE s akumulací do baterií

 1. Nezávazná kalkulace
 2. Kompletní projekt a zajištění povolení
 3. Vyřízení státní dotace
 4. Montáž a zapojení bez starostí

Před námi je obrovský boom fotovoltaiky

Velký nárůst zájmu o fotovoltaiku už způsobují rostoucí ceny běžných energií. Lidé chtějí být více soběstační a investovat do čistého zdroje energie. Návrh Evropské Unie na povinnou fotovoltaiku na všech nových budovách však vytvoří totální boom této technologie. Vyvstávají otázky, jak bude možné pokrýt poptávku, jak se bude výhledově řešit odpad z fotovoltaiky a další.

Hlavní cíle nové strategie

Nejdůležitější myšlenky a strategie balíčku jsou úspory, diverzifikace zdrojů energie a zásadní rozvoj obnovitelných zdrojů. Evropská komise v energetice na úrovni EU navrhuje mimo jiné:

 • 45 % energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030 (původně zamýšleno 40 %)
 • více než zdvojnásobení instalovaného výkonu solárních elektráren do roku 2028
 • solární panely na všech vhodných veřejných a komerčních budovách do roku 2025, na nových obytných budovách do roku 2029
 • Evropská komise má v plánu dosáhnout 600 GW instalovaných fotovoltaik do roku 2030
REPowerEU - Povinná fotovoltaika od roku 2029
Ve společnosti BCE budeme neustále sledovat vývoj legislativy kolem solárních elektráren a budeme vám podávat průběžné informace o změnách a novinkách. Začíná největší éra fotovoltaických elektráren na střechách budov v historii. Pořiďte si fotovoltaiku co nejdříve a přidejte se k energetické strategii budoucnosti. O solární panely bude rekordní zájem a mohou docházet nejen personální kapacity.

Zapojte se i vy do fotovoltaické budoucnosti a ušetříte. 
Fotovoltaická elektrárna pro rodinné domy - BCE

Nabízíme zpracování analýzy spotřeby energií

zcela NEZÁVAZNĚ a ZDARMA

V čem to spočívá:
 • Po předchozí domluvě se přijedeme podívat na technické vlastnosti vaší nemovitosti ovlivňující spotřebu energií.
 • Prověříme spolu s vámi spotřebu elektřiny.
 • Upřesníme si, co tvoří doplňkovou spotřebu energie (např. sezónní elektrické spotřebiče, jako jsou klimatizace, čerpadla u bazénů apod.)
 • Během schůzky vám také rádi odpovíme na vše, co by vás ohledně fotovoltaické elektrárny zajímalo
Výsledkem analýzy je technický a ekonomický návrh fotovoltaického systému navrženého přímo k vaší spotřebě elektrické energie.

ODESLAT NEZÁVAZNOU POPTÁVKU

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.